Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
9,6 Výborné 17 recenzí

Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky

LEÓN • HOSPITAL DE ÓRBIGO • ASTORGA • VILLAFRANCA • PONFERRADA • O CEBREIRO • SAMOS • SANTIAGO DE COMPOSTELA • FINISTERRE •
Náročnost tras: středně lehká
Nově o 1 den delší!

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 28.2.2019, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5300
Večeře Na osobu / Na zájezd 2750
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
03.06.2019- 11.06.2019 27 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet do Madridu, předposkládaný čas odletu z Prahy v 17:55, (za příplatek transfer z Brna). Odjezd z letiště do Leónu, jednoho z hlavních měst středověkého Španělska, které nabízí vrcholná malířská, sochařská a architektonická díla v bazilice San Isidoro, v gotické katedrále nebo bývalém klášteře San Marcos. Ubytování v Leonu.

2. den

Dopoledne pěší prohlídka historického centra, návštěva leonské katedrály a baziliky S. Isidro s královským panteonem v románském stylu. Zastávka u bývalého špitálu poutníků San Marcos, dnes fungujícího jako luxusní hotel a procházka "mokrou čtvrtí" s typickými bary a restauracemi v samém historickém jádru. Odpoledne volno k návštěvě muzeí nebo k posezení v některé z mnoha kaváren a barů. Ubytování v Leonu.

3. den:

Po snídani se již vydáte kastilskou mesetou na první etapu svatojakubské pouti Pěší túra povede z Hospital de Orbigo do San Justo de la Vega, popř. až do Astorgy (cca 12-15 km), trasa vede po nejdelším původně románském mostu na caminu, kolem vinic a obilných polí a kříže sv. Toribia.
Odpoledne strávené v Astorze s nádhernými románskými a středověkými hradbami i gotickou katedrálou. Možnost návštěvy katedrály s katedrálním muzeem a biskupského paláce postaveného podle katalánského architekta A. Gaudího, kde je dnes muzeum cest, které se zde od nepaměti křížily. Ubytování v Astorze.

4. den:

Ráno po snídani se projíždí nejautentičtějším a zcela venkovským úsekem jakubské cesty. Připojení k poutníkům u Cruz de Hierro, cesta vás povede až do Aceba (cca 10 km), jedná se o jeden z nejhezčích úseků jakubské cesty s nádhernými vyhlídkami. Zastávka v Molinaseca, malebné vesnici na březích řeky Meruelo s dobře dochovanými šlechtickými domy. Přejezd autobusem do Ponferrady, která je proslulá svým templářským hradem z 11. stol., ale i kostelem sv. Ondřeje a bazilikou N. S. de la Encina. Ubytování v Ponferradě.

5. den:

Dopoledne zastávka ve Villafrance, půvabném starobylém městečku s řadou šlechtických domů, hradem a románským kostelem de Santiago. Přejezd autobusem k další části pěší pouti, do Ruitelánu.
Pěší túra z Ruitelán do O Cebreiro (cca 9 km)- trasa s velmi rozmanitou a působivou krajinou, ale i s delším stoupáním.
Po ukončení túry si prohlédnete O´ Cebreiro , vesnici opředenou řadou legend, vstupní bránu do Galicie. Zastávka u kláštera Samos, benediktýnského kláštera, jednoho z nejstarších klášterů ve Španělsku, symbolu kulturnosti Galicie. Odjezd na ubytování do Sarria.

6. den:

Ráno po brzké snídani přejezd autobusem do Ferreiros a pokračování cesty s poutníky.
Pěší túra z Ferreiros do Portomarín (cca 9 km), procházka zelenou galicijskou krajinou s původní flórou až k řece Miňo.
Po zastávce v Portomarínu, městečku rozkládajícím se po obou stranách řeky Miňo spojené římským mostem přejezd k vrcholu Monte de Gozo, odkud poprvé z výšky spatříte vytoužené město, Santiago de Compostela – vjezd do města a pěší procházka úzkými uličkami a malebnými náměstíčky ke katedrále, pradávnému cíli všech poutníků na náměstí Plaza del Obradoiro. Po návštěvě katedrály procházka centrem města s řadou paláců, klášterů a kostelů. Ubytování v Santiagu.

7. den:

Dopoledne volno k návštěvě tržnice Abastos, možnost účasti na polední poutnické mši. Odpoledne fakultativně pěší procházka vybranými parky kolem centra města. Ubytování v Santiagu.

8. den:

Ráno odjezd autobusem do Finisterre, západního výběžku Galicie u Atlantického oceánu, po cestě zastávka v Carrnotě, u největšího horrea v Galicii, a u vodních kaskád na řece Xallas. Návštěva nejzazšího výběžku s proslulým majákem, zastávka u poutního kostela S. María das Areas ze 12. stol. a procházka přístavem. Ubytování ve Finisterre. Navečer fakultativně výšlap z Finisterre k majáku na pozorování západu slunce.

9. den:

Volné dopoledne ke koupání na pláži Langosteira nebo k procházkám po městečku Finisterre a jeho přístavu. Odjezd do Porta, odlet do ČR, předpokládaný přílet do Prahy ve 22:55 (za příplatek transfer do Brna).
Průvodkyně zájezdu: Sylva Pulková

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha-Madrid-Porto-Praha
• letištní taxy
• 8x ubytování ve 3*- 4* hotelích se snídaní
• dopravu španělským autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

Jednolůžkový pokoj 5 300 Kč
8x večeře 2 750Kč
Transfer Brno-Praha-Brno 800 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 40 €.

Doprava

Doprava do Španělska je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti CSA.

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Madrid 17:55–20:55, Porto - Praha 18:55–22:55


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.


(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

(Rozměry příručního zavazadla - max. 56x45x25 cm)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 29.9.2017
Dobrý den,
chtěla bych poděkovat za úžasný zájezd do Santiaga de Compostela konaný na začátku září. Stal se pro mne jedním z nejkrásnějších cestovatelských i lidských zážitků v životě.
Ještě jednou děkuji.
Jiřina Muzikářová

Mail doručen: 11.9.2017
Dobrý den,
Zdravíme z Krnova a ještě jednou děkujeme za pěkné zážitky z krásného a průvodcovsky výtečného zájezdu do Španělska. M. a A. Břeňovi.

Mail doručen: 28.6.2017
Veľmi pekne ďakujeme za sprostredkovanie zájazdu na Svätojakubskú púť
s cestovnou kanceláriou Emma. Boli sme veľmi spokojné s ubytovaním, stravou
aj rozplánovaním cesty a bohatým programom. Hoci boli horúčavy, jednotlivé pešie
časti púte sa dali zvládnuť a bola aj možnosť ich skrátiť.
Veľmi sme ocenili, že etapy boli vybrané tak, aby sme videli čo najkrajšie
úseky - polia s červenou ílovitou pôdou, pahorkatinu s kvitnúcim vresom,
lesné cestičky cez gaštanové, dubové a eukalyptové lesy, cestu popri
rázovitých dedinkách, usadlostiach, kostolíkoch a kláštoroch s milými
ľuďmi - plus popoludní sme boli vždy v inom meste a pozerali si pamiatky
(kráľovské mesto León, Astorga, univerzitné mesto Salamanca, Ávila a
samozrejme, Compostela a Finisterre).
Najväčšia pochvala však patrí našej sprievodkyni, pani Sylve Pulkovej, ktorá
svojím skvelým výkladom a obdivuhodnými znalosťami španielskych dejín,
histórie svätojakubskej púte, architektúry, literatúry a reálií prispela k tomu, že
bol tento tento zájazd jedným z najzaujímavejších, aké sme dosiaľ absolvovali.
S vďačným pozdravom

Adriana Oravcová a Magda Petrufová

Mail doručen: 25.6.2017
Děkujeme za krásný čas, který jsme díky Vaší CK měli možnost strávit ve Španělsku při poutní cestě do Santiaga de Compostela. Všechno bylo skvělé, díky.
Píšťkovi


Mail doručen: 25.9.2016
Vážená cestovní agenturo, já i má kamarádka jsme se zúčastnily zájezdu " SvATOJAKUBSKÁ CESTA. Jezdím na zájezdy již mnoho let s různými cestovními kancelářemi, a tak snad již mohu trochu posoudit kvalitu zájezdu. Musím říci, že jsem s tímto zájezdem byla velice spokojena, a to, jak po stránce náplně vlastního zájezdu, tak po stránce jeho organizace_a zajištění._Oceňuji také kvalitní ubytování, a / až na jednou / dobrou stravu. Nutno dodat , že vedoucí zájezdu byla perfektní. Snad víc není třeba říkat. Ať se Vám daří i dále. dr Bednaříková

Mail doručen: 19.9.2016
PŘEJEME PĚKNÝ DEN. CHTĚLI BYCHOM VAŠÍ CESTOVNÍ KANCELÁŘI PODĚKOVAT ZA DOBŘE ZORGANIZOVANÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD SVATOJAKUBSKÁ POUŤ VE DNECH 11.9. AŽ 18.9.2016. ZEJMÉNA CHCEME PODĚKOVAT PRŮVODKYNI TOHOTO ZÁJEZDU PANÍ SYLVĚ PULKOVÉ, KTERÁ MĚLA ROZHODUJÍCÍ PODÍL NA ÚSPĚŠNÉM A POHODOVÉM PRŮBĚHU TOHOTO ZÁJEDU. ZEJMÉNA BYCHOM CHTĚLI OCENIT JEJÍ ODBORNOU ZPŮSOBILOST I JEJÍ ÚSILÍ PŘEDAT ÚČASTNÍKŮM CO NEJVÍCE INFORMACÍ O ŠPANĚLSKU OBECNĚ, OD HISTORIE PO PRAKTICKÉ INFORMACE A SEZNÁMENÍ ZE ZPŮSOBEM ŽIVOTA V TÉTO ZEMI. TAKÉ JE TŘEBA VYZVEDNOUT JEJÍ SNAHU PŘEDAT NÁM CO NEJVÍCE INFORMACÍ O NAVŠTÍVENÝCH MÍSTECH,A TO JAK PŘI PUTOVÁNÍ A PROJÍŽDĚNÝCH MÍSTECH, TAK I PŘI PROHLÍDCE NAVŠTÍVENÝCH MĚST. DÍKY JEJÍM ORGANIZAČNÍM SCHOPNOSTEM MĚL ZÁJEZD BEZPROBLÉMOVÝ PRŮBĚH A BRAVURNĚ ZVLÁDLA I NASTALOU SITUACI PŘI PORUŠE NAŠEHO AUTOBUSU. PROSÍM TLUMOČTE JÍ NAŠE PODĚKOVÁNÍ. MANŽELÉ VALOVI

Mail doručen: 11.11.2015
Dobrý večer, při této příležitosti,chtěla bych velmi poděkovat vaší cestovní kanceláři za velmi dobře organizovaný zájezd-Svatojakubská cesta-Santiago de Compostela ,nemělo to chybičku.Velký dík patří průvodkyni zájezdu,paní Sylvě Pulkové,za její profesionální ,zároveň lidský přístup ,znalosti,trpělivost,nadhled,klid a rozvahu ve všech situacích. Jěště jednoun velký dík za krásné zážitky. Zdraví dr.Cihlářová.Humpolec.

Mail doručen: 11.9.2015
Vážení, chtěli bychom Vám touto cestou velice poděkovat za úžasný zájezd - Svatojakubská pouť do Santiaga de Compostela. Vynikající průvodkyně Vaší CK paní Sylva se o nás starala v termínu 30.8. - 6.9. Od prvního setkání až po rozloučení na letišti byla nesmírně milá, ochotná, o vše se postarala, vše fundovaně zařídila s klidem, v pohodě a s humorem. Podala nám spoustu zajímavých informací, i s námi "odšlapala" všechny kilometry. Program byl bezchybný a ke všemu nám vyšlo nádherně počasí. Když jsme měli náročnější túru, byly mráčky a větřík, když jsme byli u moře, svítilo a hřálo slunko. Myslíme si, že můžeme mluvit za všech 28 účastníků - prožili jsme nezapomenutelný týden. Děkujeme Vám i paní Sylvě a přejeme vše dobré. Manželé Černíkovi

Doručeno: 10.9.2015
Srdečně zdravím, ráda bych poděkovala za pečlivě připravenou pouť do Santiaga, kromě skvělého ubytování a stravy patří díky p. Sylvě, která svými znalostmi doplnila stránku duchovní. Ještě jednou dík! Eleonora Doleželová
Mail doručen: 8.9.2015
Vážený Pane Řediteli, Chtěli by jsme poděkovat za krásný zájezd do Santiaga de Compostela,který se konal v těchto dnech.Od výborně promyšleného programu zájezdu,přes organizaci a nanejvýš profesionální vedení s velkou empatii a sympatickým vystupováním za každých okolnosti. Paní průvodkyně Sylvy Pulkové,právě tento zájezd byl pro nás tím nejlepším.Děkujeme Vám a gratulujeme,k takovým mimořádným pracovníkům jako je Paní Pulková.MUDr Antonín a Mgr Kristina Kalovi

Mail doručen: 8.9.2015
Dobrý den. Spolu s manželem jsem se ve dnech 30.8. – 6.9.2015 zúčastnili zájezdu Svatojakubská pouť organizovaného vaší cestovní kanceláří. Zájezd byl nádherný a nemalý podíl na tom měla paní Sylva Pulková. Děkovali jsme jí samozřejmě osobně, ale byli bychom rádi, kdyby ocenění jejích schopností nabylo širšího rozměru. Ocenili jsme nejen její odborné a organizační schopnosti, ale také její lidské vlastnosti, empatii a nezměrnou ochotu se nám věnovat a pomoci v každé situaci. Jsme jí za to velmi vděčni a moc rádi bychom s ní v budoucnu na některém z dalších zájezdů setkali. Hana a Zdeněk Tuschlovi.

Mail doručen: 4.7.2012
Milá paní Sylvo, Chceme Vám i s mojí ženou ještě jednou poděkovat za překrásné putování po Svatojakubské cestě a neopakovatelné zážitky. Tento zájezd patří k nejkrásnějším, jaké jsme absolvovali, na čemž máte maximální podíl. Vaše připravenost, znalosti a schopnosti jsou příkladné. Podle mého názoru patří CK EMMA celostátně k těm špičkovým. Přeji Vám hodně zdraví a spokojených klientů a dalšího krásného cestování. Ing. Jaroslav Charvát s manželkou.

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 9,6 Strava 9,1 Delegát 9,9 Doprava 9,8

Petr Korč - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (15.06.2018 - 22.06.2018)
Hodnoceno: 07.07.2018

Hotel 9 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Magdalena Hladíková - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (15.06.2018 - 22.06.2018)
Hodnoceno: 06.07.2018

Hotel 8 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Vše výborné, jen jeden hotel /v městě, než jsme dojeli do Santiaga/ měl horší postele/.

Dana Hübnerová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (15.06.2018 - 22.06.2018)
Hodnoceno: 06.07.2018

Hotel 10 Strava 8 Delegát 10 Doprava 10

Zájezd se nám moc líbil, průvodkyně byla skvělá , bylo vidět ,že je výborně připravená a znalá. Výběr cest po caminu byl rozmanitý, takže jsme měly možnost poznat různé části pouti.My jsme se krásně zrelaxovaly a za to vám patří dík. Jediná připomínka je k jídlu v Salamance, to bychom si napříště odpustily, jinak skvělý.

Jiří Rosol - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (02.09.2017 - 09.09.2017)
Hodnoceno: 30.09.2017

Hotel 10 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Vše v pořádku včetně počasí, skvělá organizace.Silný duchovní zážitek, vše klapalo zásluhou vynikající průvodkyně. Jenom večeře v čtyřhvězdičkovém hotelu v Salamance byla slabá/ šetřili na nás/, v ostatních tříhvězdičkových hotelích bohatá nabídka. včetně libolvolného množství kvalitního vína..

Vladimír Molnár - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (02.09.2017 - 09.09.2017)
Hodnoceno: 29.09.2017

Hotel 10 Strava 9 Delegát 10 Doprava 9

Vynikající poznávací dovolená splňující i nároky pouti pro nás, kteří bychom již neměli na skutečnou náročnou pěší pouť

Jiřina Muzikářová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (02.09.2017 - 09.09.2017)
Hodnoceno: 29.09.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Jaroslav Píštěk - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (17.06.2017 - 24.06.2017)
Hodnoceno: 27.07.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Vše velmi dobře a profesionálně zorganizováno a provedeno pod výborným vedením paní Pulkové. Děkujeme , Píšťkovi

Hana Lišková - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (17.06.2017 - 24.06.2017)
Hodnoceno: 26.07.2017

Hotel 10 Strava 9 Delegát 10 Doprava 9

Vše výborně organisované, průvodkyně pí Pulková podala výklad historie obšírně a srozumitelně. Trasy poutě přizpůsobila počasí/ vlna veder/. Děkuji a určitě někdy ještě nashledanou. Hana Lišková

Milan Šalkovič - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (11.09.2016 - 18.09.2016)
Hodnoceno: 26.09.2016

Hotel 10 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Ďakujeme cestovnej kancelárii, že sme mohli s Vami absolvovať svätojakubskú púť s programom, aký slovenské cestovné kancelárie neponúkajú. Zažili sme tak zvláštnu atmosféru púte a zakončenie púte v Santiagu a Finisterre. Po objednaní zájazdu sme dostali dostatok informácií, ďakujeme za ústretovosť. Ďakujeme zvlášť našej sprievodkyni pani Pulkovej za jej profesionálny a ľudský prístup. Povedala nám množstvo informácií, ktorými nám predstavila Španielsko, miesta ktoré sme navštívili i samotnú púť. Ďakujeme aj všetkým pútnikom, že sme v ich spoločnosti prežili pekný týždeň putovania k svätému Jakubovi, manželia Šalkovičovi.

Hana Klasová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (11.09.2016 - 18.09.2016)
Hodnoceno: 24.09.2016

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Zájezd byl moc pěkný, krásně připravený, dobrý výběr pěších tras, kombinace s návštěvou super památek, průvodkyně fundovaná, příjemná paní, ubytování a jídlo perfektní.
Malá připomínka k poslednímu hotelu, který byl krásný, ale personál nemožný (hotel byl ale na dobrém místě).
Zdravím pořadatele, zvláště paní průvodkyni
Zdeňka Strachová

Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video

pěší turistika Cala Murta

Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura

Brno, Ostrava, Praha letecky
polopenze
Last minute
od 18 990,-