Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Pyreneje - hory, příroda, kultura - turistický poznávací zájezd - letecky

přírodní park GARROTXA • přírodní park CADÍ-MOIXERÓ • údolí Vall de BOÍ • národní park AIGUES TORTES y SAN MAURICIO • ANDORRA la Vella • VIELHA • SEU d´URGELL
Kombinace pěší turistiky a poznávaní kulturních a historických památek pod ochranou UNESCO
Náročnost tras: středně lehká a střední.

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 4% ze základní ceny do 28.2.2018, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2018 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2018 a po 1.9.2018. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4200
7x večeře Na osobu / Na zájezd 2400
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
06.07.2018- 13.07.2018 26 490,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy a Bratislavy do Barcelony/Gerony, večerní transfer na ubytování do okolí městečka Bellver de Cerdanya.

2. den

Po snídani nás autobus odveze přes Puigcerdá na francouzskou stranu Pyrenejí do malé osady Eyne (1700 m), odkud začneme pěší túru přes přírodní rezervaci Cambre d´Aze do St. Pierre dels Forcats (1684 m). Při túře budeme moci sledovat nejen okolní kopce, ale i údolí s nekonečnými lesy borovic a jedlí. (úroveň přechodu – střední) Odpoledne zastávka v osadě obklopené hradbami Mont Louis. Možnost projížďky žlutým vláčkem (cca 15 EUR), symbolem katalánských Pyrenejí od r. 1910. Návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani odjezd autobusem do přírodního parku Cadí – Moixeró, vyznačujícího se bohatou biodiversitou a řadou míst se speciálním kouzlem. Pěší túra povede z Guardiola de Bergueda přes Bagá do Sant Joan de l´ Avellanet po tzv. Vía del Nicolau, trase bývalé železnice, která sloužila ke svozu dřeva, po cestě řada tunelů, mostů a 1 visutý most. Možnost návštěvy kláštera sv. Vavřince. (úroveň túry lehká střední – stezky, polní a asfaltové cesty, cca 12 km). Po cestě zpět na ubytování krátký výšlap k vyhlídce Els Orris (1915 m), kruhová procházka cca 2,5 km.

4. den:

Ráno návštěva hlavního města Andorry, Andorra la Vella, po té pokračování do Vielhy, správního centra Vall d´Aran, vyhlášeného v roce 1976 národní kulturní památkou. Po cestě zastávka v Seu d´Urgell, starobylém městě, které se pyšnilo katedrálou již v době Vizigótů, obdivovat můžete domy s podloubími, bývalou židovskou čtvrť nebo románský kostel sv. Michala. Ubytování ve Vielha.

5. den:

Brzy ráno nás autobus zaveze do Vall de Boí, které je proslulé nejen svou přírodní krásou, ale i souborem románských kostelů v lombardském stylu z 12.-13. stol., které jsou pod ochranou UNESCO. Procházka údolím, to není jen procházka přírodou, ale i historií. Po cestě krátké zastávky v Cardet, s kostelíkem Santa María de Cardet a v Barruera s kostelem San Feliu de Barruera. Pěší túra začne z Barruery údolím řeky Tar do Erill la Vall, do Boí a do Caldes de Boí. Po cestě budeme moci obdivovat v každé osadě nádherné románské kostely, kamenné domy a zídky, kde se jakoby zastavil čas. (úroveň túry středně lehká, cca 3,5 hod.) Návrat na ubytování do Vielhy.

6. den:

Ráno se vypravíme z Vielhy do Olotu, po cestě zastávka v národním parku Aigues Tortes y San Mauricio, který je mimo jiné i rájem jezer. Krátká pěší túra (necelé 2 hodiny) po Aigues Tortes de Colomers. Túra začíná u lázní Tredos a vede kolem řeky s bohatou říční vegetací až ke kaskádám, odkud se stoupá ke Cabana d´Aigues Tortes, cesta dále pokračuje lesem s piniemi a jedlemi až k mostu a k vyhlídce. Návrat na parkoviště u lázní Tredos.
Po procházce pokračování do Olotu. Ubytování v Olotu, které je nepsaným hlavním centrem vulkanické oblasti Garrotxa a leží přímo v přírodní rezervaci. Městečko překvapí svými modernistickými budovami, vyhlášené je i pro svou gastronomii založenou na přípravě na lávovém kameni.

7. den:

Po snídani přechod přes vulkán Croscat, nejcharakterističtější vulkán přírodního parku Garrotxa, kde se nachází na 40 vulkánů. Vstoupíme dovnitř sopky, projdeme se po kráteru, a po vyvřelé lávě sopky Corscat, kde nyní roste úžasný bukový les, známý jako la Fageda d´en Jordá. (úroveň přechodu středně-lehká). Den ukončíme návštěvou opevněné středověké osady Santa Pau s hradem ze 13. -14. stol. Historické centrum městečka bylo prohlášeno národní památkou. Návrat na ubytování do Olotu. Přímo z městečka Olot lze vystoupat na vulkán Montsacopa, odkud jsou krásné výhledy na město i na blízké Pyreneje.

8. den:

Transfer na letiště a odlet do Prahy a Bratislavy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu tam i zpět
• letištní taxy
• 7x ubytování v horských hotelech se snídaní
• dopravu špan. autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• Jednolůžkový pokoj: 4 200 Kč
• Večeře: 2 400 Kč
• Transfer Brno - letiště - Brno: 800 Kč
• Pojištění léčebných výloh a storna ECP 490 Kč

Doprava

Letecky z Prahy a Bratislavy

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel Strava Delegát Doprava

Recenze nejsou zatím k dispozici.

Video

Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky

Praha letecky
snídaně polopenze
Last minute
od 24 990,-