Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela

PORTO • BRAGA • BARCELOS • PONTE DE LIMA • VALENҪA • TUI • A GUARDA • BAIONA • PONTEVEDRA • ISLA DE AROUSA • PADRÓN • SANTIAGO DE COMPOSTELA

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 4% ze základní ceny do 28.2.2018, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2018 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2018 a po 1.9.2018. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4600
Večeře Na osobu / Na zájezd 2450
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
18.09.2018- 25.09.2018 27 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Porta (za příplatek transfer z Brna). Transfer na ubytování.

2. den

Ráno vystoupáme k poutnímu místu Bom Jesus do Monte, významnému svatostánku s proslulým barokním schodištěm a neopakovatelnými výhledy na město Braga, třetí největší město země s nejstarší katedrálou v Portugalsku. Zastavíme se v městečku s jedinečnou krásou, v Barcelos, proslaveném pověstí o kohoutu, typickým symbolem země. Procházka po gotickém mostě ze 14. st., gotický pranýř Pelourinho, kostel S. M. de Barcelos, divadlo Gil Vicente, keramické muzeum.
Pěší túra mezi Barcelos a Ponte de Lima (cca 12-15 km) povede příjemně zvlněnou krajinou, kolem vinic, obilných a kukuřičných polí, přes malé osady s tradiční architekturou ze žuly a s výhledy na pohoří Labruja.
Ubytování v Ponte de Lima, jednom z nejstarších měst Portugalska, s nejkrásnějším středověkým mostem v zemi přes řeku Lima. Město a jeho okolí je také centrem vinařské oblasti, která produkuje mladé víno vinho verde.

3. den:

Ráno po snídani se vydáme na královskou etapu portugalské cesty z Arcozelo do Rubiães (cca 13,5 km), cesta vás povede pohořím Labruja (převýšení cca 400m) tím nejautentičtějším prostředím po historických stezkách. Po pěší túře přejezd do hraničního města Valença na řece Miňo. Procházka městem s hraniční pevností typu Vauban ve tvaru hvězdy ze 17. stol., odkud jsou krásné výhledy na řeku a most vedoucí do již galicijského města Tui. Přes železný most z 19. stol. se vydáme jako opravdoví poutníci do monumentálního města Tui s úchvatnou katedrálou, klášterem Santo Domingo a jedinečným historickým centrem. Ubytování u Tui.

4. den:

Po snídani se vypravíme autobusem podél ústí řeky Miňo do městečka A Guarda, s nádhernými říčními i přímořskými plážemi a malým historickým jádrem kolem původního rybářského přístavu. Pěší túra povede z A Guarda do Oia (cca 12,5 km), podél atlantického pobřeží s překrásnými výhledy na oceán.
Po skončení túry se autobusem přesuneme do Baiony, městečka s významnou historií, privilegovanou polohou a celoročními příjemnými teplotami, s hradem de Monterreal, ve kterém je dnes velkolepý parador. Volné odpoledne ke koupání na jedné z celkem 4 km dlouhých pláží nebo k procházkám po přístavu. Ubytování v Baioně.

5. den:

Ráno začneme pěší túrou, která povede z Baiony do Nigrán (cca 9 km) procházka zelenou pohádkovou krajinou s výhledy na ústí Ría de Vigo a na nedaleké souostroví Cíes. Po túře zastávka u Viga, v parku de Castrelos, v němž se nachází typický galicijský palác pazo de Lavandeira ze 17. stol. s volně přístupnými nádhernými neoklasicistními zahradami. Po prohlídce pokračování do Pontevedry, jednoho z nějpěknějších galicijských měst, na ubytování. Podvečerní procházka středověkým centrem, které si uchovalo svou autentičnost, zakončená “tapeo” (fakultativně), typickým rituálem – jít na skleničku a tapas.

6. den:

Dopoledne strávíme na ostrově Isla de Arousa, který je spojen s pevninou dvoukilometrovým mostem a který se stal přírodní rezervací pro své unikátní pobřeží a pláže. Nejvyšším bodem a zároveň symbolem ostrova je vyhlídka O Con do Forno, odkud je krásný pohled do okolí. Po poledni se vydáme na poslední etapu, pěší túru ze S. Miguel de Valga přes convento de Herbón do Padrónu (cca 10,5 km). Ubytování v Santiago de Compostela.

7. den:

Volné dopoledne nebo společná procházka historickým jádrem Santiaga de Compostela s řadou paláců, kostelů a spletitých uliček. Fakultativně účast na poutnické mši v katedrále, která se koná v pravé poledne. Po mši odjezd do Porta. Návštěva vinných sklepů ve Vila Nova de Gaia spojená s ochutnávkou portského. Ubytování v Portu.

8. den:

Dopoledne procházka po Portu, malebně situovaném ve svazích nad řekou Douro. Kolem katedrály a muzea sakrálního umění se vydáme k vyhlídce Miradoiro na řeku a emblematický most Don Luis I, výtahem da Lada se svezeme na nábřeží plné typických restaurací a barů a odtud se vydáme ke kostelu sv. Františka, paláci da Bolsa a věži dos Clérigos, odjezd na letiště, odbavení a odlet do ČR (za příplatek transfer do Brna).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha - Porto - Praha
• letištní taxy
• 7x ubytování ve 3/4* hotelích se snídaní
• dopravu špan. autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4 600 Kč
• večeře 2 450 Kč
• transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel Strava Delegát Doprava

Recenze nejsou zatím k dispozici.

Video

pěší turistika Cala Murta

Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura

Praha, Brno letecky
polopenze
Last minute
od 21 990,-
Funchal z Cabo Garajau

Madeira - květinová a turistická

Praha letecky
snídaně polopenze
od 27 990,-