Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
9,7 Výborné 7 recenzí

Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela

PORTO • BARCELOS • PONTE DE LIMA • VALENҪA • TUI • A GUARDA • BAIONA • PONTEVEDRA • ISLA DE AROUSA • SANTIAGO DE COMPOSTELA
Náročnost tras: lehká a středně lehká

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 28.2.2019, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

- 
- 
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4900
Večeře Na osobu / Na zájezd 2650
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
10.09.2019 - 17.09.2019 27 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy, předpokládaný čas odletu v 6:50 hodin, do Porta (za příplatek transfer z Brna). Transfer na ubytování.

2. den

Ráno vystoupáme k poutnímu místu Bom Jesus do Monte, významnému svatostánku s proslulým barokním schodištěm a neopakovatelnými výhledy na město Braga, třetí největší město země s nejstarší katedrálou v Portugalsku. Zastavíme se v městečku s jedinečnou krásou, v Barcelos, proslaveném pověstí o kohoutu, typickým symbolem země. Procházka po gotickém mostě ze 14. st., gotický pranýř Pelourinho, kostel S. M. de Barcelos, divadlo Gil Vicente, keramické muzeum.
Pěší túra mezi Barcelos a Ponte de Lima (cca 12 km) povede příjemně zvlněnou krajinou, kolem vinic, obilných a kukuřičných polí, přes malé osady s tradiční architekturou ze žuly a s výhledy na pohoří Labruja.
Ubytování v Ponte de Lima, jednom z nejstarších měst Portugalska, s nejkrásnějším středověkým mostem v zemi přes řeku Lima. Město a jeho okolí je také centrem vinařské oblasti, která produkuje mladé víno vinho verde.

3. den:

Ráno po snídani se vydáme na královskou etapu portugalské cesty z Arcozelo do Rubiães (cca 13,5 km), cesta vás povede pohořím Labruja (převýšení cca 400m) tím nejautentičtějším prostředím po historických stezkách. Po pěší túře přejezd do hraničního města Valença na řece Miňo. Procházka městem s hraniční pevností typu Vauban ve tvaru hvězdy ze 17. stol., odkud jsou krásné výhledy na řeku a most vedoucí do již galicijského města Tui. Přes železný most z 19. stol. se vydáme jako opravdoví poutníci do monumentálního města Tui s úchvatnou katedrálou, klášterem Santo Domingo a jedinečným historickým centrem. Ubytování u Tui.

4. den:

Po snídani se vypravíme autobusem podél ústí řeky Miňo do městečka A Guarda, s nádhernými říčními i přímořskými plážemi a malým historickým jádrem kolem původního rybářského přístavu. Předtím ale vystoupáme na mýtický kopec Santa Trega, odkud se nám otevře 360° panoramatický výhled na ústí řeky, portugalskou stranu a galicijské hory. Pěší túra povede z A Guarda do Oia (cca 12,5 km), podél atlantického pobřeží s nezapomenutelnými výhledy na oceán.
Po skončení túry se autobusem přesuneme do Baiony, městečka s významnou historií, privilegovanou polohou a s hradem de Monterreal, ve kterém je dnes velkolepý parador. Volné odpoledne ke koupání na jedné z celkem 4 km dlouhých pláží nebo k procházkám po přístavu. Ubytování v Baioně.

5. den:

Ráno začneme pěší túrou, která povede z Baiony do Nigrán (cca 9 km) procházka zelenou pohádkovou krajinou s výhledy na ústí Ría de Vigo a na nedaleké souostroví Cíes. Po túře zastávka u Viga, v parku de Castrelos , v němž se nachází typický galicijský palác pazo de Lavandeira ze 17. stol. s volně přístupnými nádhernými neoklasicistními zahradami. Po prohlídce pokračování do Pontevedry , jednoho z nějpěknějších galicijských měst, na ubytování. Podvečerní procházka středověkým centrem, které si uchovalo svou autentičnost, zakončená “tapeo” (fakultativně), typickým rituálem – jít na skleničku a tapas.

6. den:

Ráno strávíme na ostrově Isla de Arousa, který je spojen s pevninou dvoukilometrovým mostem a který se stal přírodní rezervací pro své unikátní pobřeží a pláže. Nejvyšším bodem a zároveň symbolem ostrova je vyhlídka O Con do Forno. Po té se vydáme na poslední etapu, pěší túru ze S. Miguel de Valga do Padrónu (cca 7 km). Ubytování v Santiago de Compostela, procházka historickým centrem s řadou paláců, kostelů a spletitých uliček, možnost účasti na podvečerní poutnické mši v katedrále.

7. den:

Volné dopoledne v Santiago de Compostela, okolo poledne odjezd do Porta. Ubytování v Portu. Pěší procházka městem povede kolem věže a kostela dos Clérigos a muzea fotografie k vyhlídce Miradoiro, dále k paláci la Bolsa, kostelu sv. Františka, sejdeme na nábřeží plné typických restaurací a barů, přejdeme na druhý břeh Doura, kde navštívíme sklep portského vína s malou degustací a po té vyjedeme lanovkou na horní část mostu Dom Luis I., přejdeme ke katedrále a nádraží San Bento, odkud se vrátíme zpět do hotelu.

8. den:

Volno k prohlídce muzeí nebo toulání po nábřeží Doura. Odpoledne odjezd na letiště, odbavení a odlet do ČR, předpokládaný čas příletu ve 22:25 (za příplatek transfer do Brna).
Průvodkyně zájezdu: Sylva Pulková

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha - Porto - Praha
• letištní taxy
• 7x ubytování ve 3/4* hotelích se snídaní
• dopravu špan. autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4 900 Kč
• večeře 2 650 Kč
• transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 40 €.

Doprava

Doprava do Španělska je zajištěna s leteckou společnosti Brussels Airlines.

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Brusel 6:50-8:15, Brusel - Porto 10:35–12:05

Porto - Brusel 15:50 - 19:10, Brusel - Praha 21:00 - 22:25


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 12 kg.


(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

(Rozměry příručního zavazadla - max. 56x40x23 cm)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen 1.10.2018:
Vážená paní Sylvo,

ráda bych Vám poděkovala za krásný zájezd Svatojakubská pouť 3 – Portugalská cesta.
Program zájezdu byl sestaven s maximální pečlivostí a každé navštívené místo na trase mělo své kouzlo.
Nevšedním zážitkem tak byly nejen návštěvy malebných městeček ve vnitrozemí a na pobřeží, ale i objevování přírodních krás a zejména putování nádhernou přírodou…..
Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla možnost vychutnat si neopakovatelnou atmosféru v Santiagu de Compostela a v Portu.
Velkou pochvalu si zaslouží rovněž výběr hotelů, vynikající večeře a skvělý řidič španělského dopravce.
Srdečně zdraví, J. Adamčíková

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 9,7 Strava 9,3 Delegát 9,9 Doprava 9,9

Jaroslav Vlašín - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)
Hodnoceno: 21.10.2018

Hotel 9 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Obsahová náplň zájezdu neměla chybu. Každé místo, k němuž jsme na svém putování došli, bylo něčím pozoruhodné, každé by stálo za další návštěvu. Ani s odstupem času nedokáži určit nejsilnější zážitek, zda to byla krajina Rías baixas, především ostrov Arrousa a okolí, či Santiago, které silně zapůsobí i při opakované návštěvě, vrch Santa Trega nebo Porto, anebo krajina severního Portugalska s jeho horami, řekami i kouzelnými městečky. Takhle bych nakonec mohl vyjmenovat skoro vše. V hodnocení výše to není zahrnuto a tak alespoň dodatečně ve slovním komentáři dávám 10. A jsem rád, že příští rok bude možnost se do Galicie na některá místa vrátit a navštívit i jiné, nepochybně stejné krásné oblasti.

Vladimír Holoubek - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)
Hodnoceno: 03.10.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

vše vynikající, průvodce ,profesionální

Alena Urbášková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)
Hodnoceno: 03.10.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Zájezd byl moc krásný. Byli jsme velice spokojeni, akorát mohlo být při putování více času na na koupání v Atlantiku, či posezení na pláži nebo kavárně. Příště určitě zase s Vámi.

Dana Slípková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)
Hodnoceno: 02.10.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Dobrý den, vše bylo super .Byli jsme naprosto spokojeni a delegátka paní Sylva , tak ta je neskutečná studna vědomostí
a ke všem velice vnímavá . Za mne a za manžela dáváme jedničku ,nebo vlastně desítku s hvězdičkou.
Dana a Jan Slípkovi

Jiří Černík - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)
Hodnoceno: 01.10.2018

Hotel 10 Strava 8 Delegát 10 Doprava 10

Ivo Bartoš - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)
Hodnoceno: 01.10.2018

Hotel 9 Strava 8 Delegát 9 Doprava 9

Snad jen více času na vlastní pouť a vklínit čas na polední jídlo. Jinak vše OK. Spokojenost. Chystáme se na pouť z Francie.
Ještě poznámka: sbírka pro řidiče - myslel jsem, že to je již minulost. Vždy se mezi sebou účastníci znesváří a pokazí to na závěr celkový dojem. Raději zvýšit cenu za zájezd.

Renata Králíková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)
Hodnoceno: 01.10.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10
Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video

pěší turistika Cala Murta

Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura

Praha, Brno, Ostrava letecky
polopenze
Last minute
od 21 990,-
Funchal z Cabo Garajau

Madeira - květinová a turistická

Praha letecky
snídaně polopenze
od 28 990,-