Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
9,8 Výborné 13 recenzí

Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky

BURGOS • SANTANDER • SANTILLANA • COMILLAS • LLANES • OVIEDO •CANGAS DE ONÍS • PICOS DE EUROPA • CUDILLERO •RIBADEO •SANTIAGO DE COMPOSTELA • BAIONA
Náročnost tras: středně lehká

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 28.2.2019, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5100
Večeře Na osobu / Na zájezd 2700
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
17.06.2019- 25.06.2019 26 490,- 28 490,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy (předpokládaný čas odletu v 17:55) do Madridu, transfer do Burgosu, Cidova města s nádhernou gotickou katedrálou a řadou působivých renesančních památek, ať už je to Puerta de S. María, Casa del Cordón nebo Plaza Mayor. Ubytování v Burgosu.

2. den

Ráno krátká procházka historickým centrem Burgosu a odjezd ke Kantáberskému pobřeží, do Santanderu, hlavního města Kantábrie, které proslulo na přelomu 19. a 20. stol. jako lázeňské město vyšší společnosti. Z té doby pochází i nádherná architektura ve stylu Belle Epoque, včetně lázeňského komplexu El Sardinero u stejnojmenné pláže. Velmi populární je i pláž u výběžku Magdalena, kde se nachází palác postavený pro krále Alfonse XIII. Odpoledne odjezd do půvabného městečka Santillana del Mar s atraktivním architektonickým souborem z 12.-16. stol., který zůstal dodnes prakticky nezměněn. Městečko původně vzniklo kolem středověkého kláštera Sta. Juliana. Ubytování v Santillana del Mar.

3. den:

Po snídani odjezd směrem ke Comillas odkud povede pěší túra do San Vicente de la Barquera, Pěší túra povede z Comillas do San Vicente de la Barquera (cca 12-13 km). Po túře odjezd do Llanes, typického asturského rybářského přístavu s památkově chráněným historickým centrem. Po krátké procházce odjezd do Covadongy, poutního místa a kolébky reconquisty, kde r. 722 zvítězil vizigotský Pelayo nad Maury a k ledovcovým jezerům Enol a Encina ve výšce 1100 m. Procházka kolem jezer (závislá na počasí). Ubytování a večeře v Covadonze.

4. den:

Po snídani se vydáme přes bývalé královské město Cangas de Onís a městečko Villaviciosa, centra produkce sidry k předrománskému klášteru Monasterio de Valdedios, odkud začíná pěší túra. Túra povede od kláštera Valdedios za vesnici Pedrosa (cca 11-12 km).
Po túře pokračování cesty do Ovieda, hlavního města Asturie, ke dvěma prerománským stavbám na Monte Naranco, které jsou pod ochranou UNESCO. Ubytování a večeře v Oviedu, podvečerní prohlídka historického centra, hlavního města Asturie, bývalého rezidenčního města asturských králů. Staré město kolem katedrály je zapsáno na seznamu UNESCO.

5. den:

Po snídani přejezd k pobřeží do Cudillera, odkud začíná pěší túra z jedné z nejpěknějších vesnic Asturie k Soto de Luiňa (cca 11-12 km). Odjezd do Ribadea, po cestě pozdní oběd. Procházka u pláže As Catedrais s bizarními skalními útesy. Odjezd na ubytování do hotelu v Ribadeo.

6. den:

Ráno přejezd k začátku túry do Sobrado. Pěší túra od kláštera Monasterio de Santa María de Sobrado, založeného r. 952, který je pod ochranou UNESCO, do Corredoiras (cca 8,5 km). Přejezd do Santiaga de Compostela, ubytování, procházka městem.

7. den:

Dopoledne volno k návštěvě tržnice Abastos, možnost účasti na polední poutnické mši. Odpoledne fakultativně pěší procházka parky kolem centra města se spoustou zajímavé moderní i středověké architektury nebo možnost jet vlakem do nedalekého přímořského městečka Villagarcía de Arousa. Ubytování v Santiagu.

8. den:

Ráno odjezd do Baiony, po cestě zastávka v Pazo da Oca, galicijských Versailles, po poledni prohlídka Baiony, městečka s významnou historií, privilegovanou polohou a celoročními příjemnými teplotami, s hradem de Monterreal, ve kterém je dnes velkolepý parador. Ubytování v Baioně.

9. den:

Dopoledne volno k procházkám po přímořských promenádách kolem 4 km dlouhých pláží.Fakultativně ráno pěší túra podél pobřeží k k nejpěknější místní pláži América a zpět (cca 8,5 km tam i zpět). Odjezd autobusem na letiště do Porta, odbavení a let do ČR, předpokládaný čas příletu do Prahu ve 22:55 (za příplatek transfer do Brna).
Průvodkyně zájezdu: Lenka Rašková, www.lenkaraskova.com

Podrobné informace

Cena zahrnuje

•leteckou dopravu Praha - Madrid - Porto - Praha
•letištní taxy
•8x ubytování ve 3*-4* hotelích se snídaní
•dopravu špan. autobusem dle programu
•průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 100 Kč
• večeře 2 700 Kč
• transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
•pojištění léčebných výloh a storna ECP 490 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Doprava

Doprava do Španělska je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti CSA.

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Madrid 17:55–20:55, Porto - Praha 18:55–22:55


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.


(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

(Rozměry příručního zavazadla - max. 56x45x25 cm)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen 17.8.2017:
Naprosto skvělý zájezd, kde nechybělo nic! Hory, moře, města, vesnice, nádherná příroda severu Španělska. Sever Španělska navíc zatím není zatížen tak masovou turistikou jako jiné oblasti Španělska. Zájezd byl velmi dobře koncipován s do posledního detailu promyšlenými trasami. Skvělá, velmi fundovaná a příjemná průvodkyně. Krásné ubytování v centrech města s možností večerních procházek, výborné jídlo, mnoho místních specialit, atd. Moc doporučuji! Alena Simbartlová

Mail došel 11.7.2017:
Vážená paní Sylvo,

dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkovala za nádherný zájezd Svatojakubská pouť 2, na který budu dlouho a ráda vzpomínat. Navštívili jsme mimořádně krásná místa na pobřeží i ve vnitrozemí - malebná města a městečka, vesničky a viděli nádhernou přírodu. Tato překrásná mozaika předčila moje očekávání. Oceňuji nejen Vaši pečlivost při sestavování trasy zájezdu, který jste nám oproti původnímu programu ještě obohatila, ale i Vaši profesionalitu na zájezdu samotném. Dozvěděli jsme se spoustu informací a zajímavostí a po celou dobu zájezdu mezi účastníky panoval klid, úžasná pohoda a dobrá nálada. Ráda bych rovněž vyzdvihla skvělé hotely v centru měst, vynikající večeře, zkušeného řidiče a hlavně bezvadnou partu účastníků,se kterými byla opravdu radost putovat…..

Srdečně zdraví

J. Adamčíková

Mail došel 11.7.2017:
Mila pani Sylvo,
rada bych vam jeste jednou podekovala za krasny zajezd do Spanelska s bezvadnou pripravou a pruvodcovskym doprovodem. Hana Chandler

mail došel:5.8.2018:
Dobrý večer paní Sylvo,

chci vám poděkovat za zaslané fotografie z mé cesty do Santiaga de Compostela v termínu 23.6. - 1.7.2018.

Zároveň chci vyslovit dík za báječnou cestu s báječnou průvodkyní p. Lenkou Raškovou. Díky tomu, že jsme byli malá skupinka, vše klaplo na jedničku. Protože jsem loňskou cestu francouzskou trasou absolvovala s Vámi (a vy jste byla jednička), měla jsem trochu strach, že to nebude ono. Ale nemohu si stěžovat. Dasvidová Blanka

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 9,8 Strava 9,5 Delegát 10 Doprava 10

Miloslav Čech - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)
Hodnoceno: 09.07.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Skvěle vyvážená trasa, kde si každý z účastníků může najít to svoje.
Moc děkuji za skvělý zájezd

Blanka Davidová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)
Hodnoceno: 09.07.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Dobrý den.
S uvedeným zájezdem jsem byla velice spokojená. Po loňské zkušenosti, jsem očekávala jako průvodkyni paní Pulkovu, ale mohu s klidným svědomím říci, že paní Lenka Rašková se svého úkolu zhostila s plnou odpovědností. Velice mě překvapily její znalosti historie. Na závěr mohu říci, že se mně zájezd líbil a uvažuji o Portugalské cestě, pokud se příští rok pojede.
Davidová.

Alena Břeňová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)
Hodnoceno: 09.07.2018

Hotel 9 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Velmi spokojeni,doporučujeme. Rádi zkusíme i portugalskou variantu. Zdravíme a přejeme hodně úspěchů. Břeňovi.

Alena Břeňová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)
Hodnoceno: 08.07.2018

Hotel 9 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Zájezd se nám moc líbil.Děkujeme

Marie Zídková - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)
Hodnoceno: 07.07.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Byla jsem opravdu spokojená, pokoje v hotelích čisté,vybavené. Objednaná strava-ryby, dobře upravené, pan řidič moc ochotný a příjemný. Lenka, průvodkyně se velice snažila, aby vše klapalo a dozvěděli jsme se o historii a životě ve Španělích co nejvíce. Musím přiznat,že se mi už nyní stýská po tomto hezkém zájezdu.Marie Zídková

Václav Derner - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)
Hodnoceno: 05.09.2017

Hotel 10 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Děkujeme především paní Pulkové, naší delegátce na deset s hvězdičkou! Výborně připravený zájezd, nelze nic vytknout!
Opět výběr z toho nejzajímavějšího, co Severní cesta do Santiaga nabízí. Přídavkem byla návštěva přírodního parku
Picos de Europa s nádhernými ledovcovými jezery.
Byl to zážitek na celý život.

Alena Simbartlová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)
Hodnoceno: 17.08.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Naprosto skvělý zájezd, kde nechybělo nic!
Hory, moře, města, vesnice, nádherná příroda severu Španělska. Sever Španělska navíc zatím není zatížen tak masovou turistikou jako jiné oblasti Španělska.
Zájezd byl velmi dobře koncipován s do posledního detailu promyšlenými trasami. Svělá, velmi fundovaná a příjemná průvodkyně.
Krásné ubytování v centrech města s možností večerních procházek, výborné jídlo, mnoho místních specialit, atd.
Moc doporučuji!
Alena Simbartlová

Jana Kaloudová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)
Hodnoceno: 15.08.2017

Hotel 10 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Soňa Wimmerová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)
Hodnoceno: 14.08.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Zájazd hodnotíme veľmi pozitívne. Páčil sa nám výber navštívených miest, ale hlavne vysoko oceňujeme veľmi erudovaný výklad sprievodkyne pani Pulkovej, čo sa týka histórie, ale aj súčasnosti týchto miest.
Soňa a Gejza Wimmerovci

Hana Neustupná - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)
Hodnoceno: 14.08.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Už to byla naše třetí cesta do Santiaga - tentokráte změněná "severní" trasa. Naprostá spokojenost a jistě si s touto CK vybereme v dalších létech i nějaký jiný zájezd. Mohu jen vřele doporučit! Hana Neustupná - Cheb

Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video

pěší turistika Cala Murta

Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura

Brno, Ostrava, Praha letecky
polopenze
Last minute
od 18 990,-
Funchal z Cabo Garajau

Madeira - květinová a turistická

Praha letecky
snídaně polopenze
od 28 990,-