Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
Informace

Španělsko je světová turistická destinace číslo 1. Zaujímá 85% Iberského (Pyrenejského) poloostrova a součástí jeho území jsou Baleárské ostrovy, Kanárské ostrovy a enklávy Ceuta a Melilla na africkém území. Jeho rozloha je 505 tis. km2 a počet obyvatel dosahuje téměř 46 mil. Délkou pobřeží je Španělsko na prvním místě v Evropě. Španělsko je královstvím v čele s králem Juanem Carlosem I. Bourbonským.Mezi nejnavštěvovanější oblasti Španělska patří:
Costa Brava/Costa de Barcelona - Divoké pobřeží plné zeleně se skalnatými výběžky a kouzelnými zátokami a s širokými písečnými plážemi a moderními hotely na pobřeží a úchvatnými starobylými památkami ve vnitrozemí
Costa del Azahar - Je nádherným kouskem španělského pobřeží, které tvoří oblouk dvou provincií - Castellón a Valencie. Je nejširší ze španělských pobřeží a své jméno odvozuje od pomerančového květu.
Costa de Almeria - Leží na samotném východním výběžku Andaluisie a je možná posledním středozemním španělským pobřežím, kde můžete najít pláž doslova jen pro sebe
Costa de la Luz - Pobřeží světla leží v západní Andalusii a zahrnuje provincie Huelva a Cádiz. Táhne se od portugalské hranice tvořené řekou Guadiana až téměř po Gibraltar. Někdy je toto pobřeží také nazýváno „bránou do Ameriky“.
Mallorca - Perla středomoří s ideálními podmínkami pro koupání, relaxaci i toulání se po ostrově.
Andalusie - Turisticky nejpřitažlivější část Španělska s historickými městy plnými úžasných památek i přívětivých lidí.
Katalánsko - Oblast pod Pyrenejemi s krásnou přírodou, kouzelnými plážemi, historickými městy i oslňující Barcelonou.
Svatojakubská cesta - poutní cesta do nádherného a spirituálního Santiaga de Compostela, kteá líká poutníky a cestovatele už staletí.
Baleárské ostrovy - Centrum evropské turistiky s kouzelnými ostrovy Mallorca, Menorca a Ibiza.
Kanárské ostrovy - Jedinečné souostroví v Atlantickém oceánu s celoroční nabídkou krásné dovolené. Ostrovy vulkanického původu se subtropickým klimatem - Gran Canaria, Tenerife, La Palma, Fuenteventura, Lanzarote, La Gomera, El Hierro.

Ubytování - hotely

V oblasti Mallorky nabízíme ubytování:

Letovisko Paguera

Hotel Flor los Almendros*** - kompletně zrekonstruovaný hotelový a apartmánový komplex, vystavěný v andaluském stylu s množstvím zeleně. Klidná a pohodlná dovolená s vysokou kvalitou a dobrou cenou. Hotel vhodný i pro rodiny s dětmi.
Hotel Beverly Playa*** - kvalitní hotel vyhledávaný především pro polohu přímo na pláži v klidnější části letoviska, ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky.
Hotel Tora*** - Útulný hotel, který prošel v roce 2017/18 kompletní renovací interiéru, ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky.
Hotel Gaya***- kvalitní tříhvězdičkový hotel s vynikající polohou jen 50m od krásné písečné pláže nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností 1 přistýlky

Letovisko Colonia de Sant Jordi

Hotel Romantica*** - nachází se na jižním pobřeží Mallorky na okraji letoviska v blízkosti četných panenských pláží.Ubytování je ve dvoulůžkových pokojích s možností 1 přistýlky

Letovisko Sant Elm

Hotel Aquamarin*** - malebně situovaný hotel mezi dvěma plážemi v malém středisku, ideální pro ty, co hledají rodinné prostředí, přírodu a klid.


Letovisko Palmanova

Hotel Senses Palmanova **** - hotel má výbornou poloho přímo u písečné pláže, nabízí sedm bazénů, ubytování je ve dvoulůžkových pokojích.
Hotel Alua Hawaii ****-hotel ihned u pláže, vhodný pro páry i rodiny s dětmi. Nabízí moderně a pohodlně vybavené dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.

Letovisko Port Pollenca

Hotel Panorama*** - rodinný hotel, který se nachází v klidné části střediska Port de Pollensa, hotelové pokoje jsou dvoulůžkové.

Podnebí

Španělsko je nejteplejší, ale i nejsušší evropskou zemí. Teploty vzduchu i vody jsou závislé na poloze každé oblasti, ale obecně je možno řící, že ideální podmínky pro pobyt a koupání jsou od června do září, v jižnějších částech a na Baleárských ostrovech až do října.

Jídla

Španělská gastronomická nabídka je nesmírně pestrá a rozmanitá. Tvoří ji nejen bohatství národní kuchyně, ale inspiruje se i zahraničními vlivy. Má středomořský charakter a celkově se velmi liší od české, mj. používáním olivového oleje jako základního tuku, velmi vysoká je spotřeba ryb, mořských měkkýšů, korýšů a rybích výrobků vůbec. Mimořádná je nabídka vín, piva i různých šťáv, dále pak moučníků a zmrzlin. Obecně je Španělsko rozděleno do šesti základních oblastí. Pro severní Španělsko až k Pyrenejím jsou charakteristické omáčky, pro Aragon je typické ragú, pro Katalánii ryby, region Valencie a Murcie je oblastí rýže, v jižním Španělsku se vše smaží a v centrálním Španělsku je základem pečení či rožnění.

Speciality místní kuchyně

Každý kraj má své zvláštnosti, ale některá místní jídla se stala národními:
Sušená šunka (jamón serrano) - původně z Kastilie, je oblíbená v celém Španělsku
Tortilla- základ tvoří brambory, vejce a cibule
Paella - základ tvoří rýže, maso, mořské plody, drůbež apod., původem z Valencie
Gazpacho - andaluská studená zeleninová polévka
Escudella - zadělávané maso (s uzeninami a bramborami)
Butifarra - druh jitrnice
Chléb se často podává opečený s olivovým olejem, potřený česnekem a rajčetem.
Nejznámější omáčka je all i oli (majonéza s česnekem)
Ze sladkostí je proslulý je katalánský krém/puding (crema catalana).

Nákupy

Kromě obchodních domů (El Corte Inglés, Galerías Preciados, Zara, aj.) ve větších městech, obchodních center známých i u nás (Carrefour), značkových prodejen a módních butiků najdete v každém větším městě či letovisku celou řadu obchodů a prodejen s tradičními suvenýry. Za pozornost stojí kožené výrobky, keramika, proutěné zboží, likéry, víno. Vyhledávané bývají místní trhy (mercadillo), které se konají vždy dopoledne, většinou jednou týdně. Potraviny nakoupíte nejvýhodněji v supermarketech.

Životní rytmus

Ve Španělsku se po celý rok, ale zejména v létě, soukromý život odehrává v pozdních a večerních hodinách, kdy již není takové vedro. A tak kolem půlnoci jsou všude skupiny lidí v plné zábavě, staří i mladí. V úřadech a na ministerstvech těžko někoho zastihnete před devátou hodinou ranní, stejně jako odpoledne mezi 14 a 17 hodinou, kdy je čas oběda a typické siesty.

Řazení:     dle ceny,     termínu,     destinace
Mallorca - hotel Gaya - Paguera

Hotel Gaya***

Brno, Ostrava letecky
Španělsko - Mallorca - Paguera
22.09. - 29.09. od 22 390,-
22.09. - 29.09. od 22 390,-
více termínů ...

Kvalitní tříhvězdičkový hotel s vynikající polohou jen 50m od krásné písečné pláže. Jedná se o typický rodinný hotel s ...

polopenze
Mallorca, Port de Pollensa, hotel Panorama

Hotel Panorama ***

Brno, Ostrava letecky
Španělsko - Mallorca - Port Pollenca
22.09. - 29.09. od 20 990,-
22.09. - 29.09. od 20 990,-
22.09. - 29.09. od 20 990,-
více termínů ...

Rodinný hotel s dlouholetou tradicí, ve kterém se budete cítit jako doma, se nachází v klidné části střediska Port de ...

snídaně polopenze
Nově zařazeno v naší nabídce !
Romantica, Colonia de Sant Jordi

Hotel Romantica***

Brno, Ostrava letecky
Španělsko - Mallorca - Colonia de Sant Jordi
22.09. - 29.09. od 21 990,-
22.09. - 29.09. od 21 990,-
22.09. - 29.09. od 21 990,-
více termínů ...

Hotel se nachází na jižním pobřeží Mallorky na okraji kouzelného a poklidného střediska Colonia de Sant Jordi ...

polopenze all inclusive, plná penze
1. dítě na přist. pobyt zdarma do: 7 let1. dítě na přist. pobyt zdarma do - duplikát: 7 let